Dowcipne gadżety

Inne akcesoria

Czy warto korzystać z korków analnych?

Przeszukując oferty sex shopów, z pewnością nie raz zetkniemy się ze stosunkowo popularnymi gadżetami, jakimi są korki analne. Odbyt, jak wielu z nas zapewne doskonale wie, jest miejscem niezwykle mocno unerwionym.

Dzięki temu, odpowiednie jego stymulowanie może przynieść nam nie tylko wiele rozkoszy, ale również znakomity orgazm,  wzmożony zupełnie nowymi odczuciami. Z gadżetów tego typu korzystać mogą nie tylko kobiety, ale też mężczyźni, co dodatkowo zwiększa ich przystępność. Wiele osób, nieobeznanych jeszcze do końca z tematem stymulacji analnej, zastanawia się jednak, czy korki do odbytu faktycznie są rozwiązaniem bezpiecznym. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ich temat.

Bezpieczne stosowanie

Korzystając z korków analnych, nie wolno jest nam zapominać o lubrykancie. Zbyt mocne tarcie oraz wciskanie gadżetu na siłę może bowiem doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Równie istotne jest tu także regularne mycie zatyczki. Możemy wykorzystać w tym celu mydło antybakteryjne lub specjalne środki czyszczące, również dostępne w sex shopach. Nieodpowiednie stosowanie korków może doprowadzić do swędzących podrażnień, zaburzeń przy wypróżnianiu, a nawet silnych dolegliwości bólowych.

Wszechstronność wyboru

Renomowane sklepy erotyczne, na przykład polski Secret Place, oferują nam szeroki wybór korków analnych, opracowanych z myślą o praktycznie wszystkich upodobaniach. Znajdziemy tu więc nie tylko standardowe modele silikonowe i gumowe, ale też eleganckie zatyczki szklane oraz modele, wyposażone w futrzane ogony. Dzięki temu, zatyczki można wykorzystać zarówno podczas gry wstępnej, jak i roleplayu.

Zobacz również